Haber

Hasan Yılmaz kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atadığı kabine üyelerinin ardından bakan yardımcıları belirlendi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un yardımcılıklarına Akın Gürlek, Hasan Yılmaz, Niyazi Acar ve Ramazan Can atandı.

1974 yılında Trabzon’da doğan Hasan Yılmaz, ilk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamlamış ve 1996 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yılmaz, Adalet Bakanlığı Milletvekili iken 16 Ekim 2020 tarihinde Adalet Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, çeşitli illerde Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcıvekili olarak görev yaptıktan sonra.

Yeniden bakan yardımcılığına atanan Hasan Yılmaz, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili cinayet davasını Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda açan kişi olarak biliniyor. Yılmaz, Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz ile avukat Gökmen Başpınar’ın davanın Suudi Arabistan’a devredilmesi kararını bozmak için bakanlığa yaptığı başvuruyu reddeden kişi olarak dikkat çekti. (HABER MERKEZİ)

sarivelilerhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu