Haber

Kurtulmuş: “Türkiye’nin yürüyeceği yönü belirleyecek ve belirleyecek seçim bu seçim olacaktır”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, siyasi parti olarak eşit ırktan yana olduklarını, mahkemelerin siyasete yön vermesine asla taviz vermeyeceklerini belirterek, “Devam eden bir mahkeme süreci varken bunu gösterdiler. Millet Saraçhane Meydanı’nda mitingle neden aday gösteremediklerini çok net bir şekilde ortaya koyuyor.” sözleriyle eleştirdi.

Bayrampaşa Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen AK Parti Bayrampaşa İlçe Teşkilatı Toplantısı’nda konuşan Kurtulmuş, seçime az bir süre kaldığını, özveri ve emekle çalışan bir teşkilatları olduğunu söyledi.

İki açıdan çok değerli bir seçim yapıldığını belirten Kurtulmuş, “20 yıldır iktidarda olan AK Parti, milletimizin hizmet ve çalışma politikasının milletimiz tarafından aklanacağı bir seçime giriyor. İnşallah milletimiz 2023’te yapılacak seçimde hem Recep Tayyip Erdoğan birinciliğini alır hem de görevden alınarak yeniden cumhurbaşkanı seçilecek ve AK Parti’yi meclisin en güçlü partisi yapacaktır. 20 yılın salındığı bir seçim olacak.Ama bu seçimin ikinci özelliği bundan çok daha değerli.Türkiye’nin hangi yöne yürüyeceği azim ve kararlılığın seçimidir.Milletimiz bu istikamette yürümeye devam edecektir. Asrın Türkiye’sinin ve Allah’ın izniyle önümüzdeki seçimler, ‘Türkiye’yi Asırlık Yapma’ hedefinin kapılarının sonuna kadar aralandığı bir netice verecek ve milletimiz bu yolda yürüyecektir.” dedi.

AK Parti teşkilatının sadece seçim zamanı geldiğinde çalışan bir teşkilat olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Bir sonraki seçim günü yarın olsun diye var gücümüzle mücadele ediyoruz. Böyle bir alışkanlıktan geliyoruz. Önümüzde ki bu kısa 4-5 aylık süreçte çalışmalarımızı tekrar gözden geçirelim. Bu bir süreç. İki değerli çalışmamız var. Bu süreçte bunlardan biri de üye çalışmaları.Üyelerimizi inceleyerek üyelerimizin yerinde olup olmadığını tespit edip partimize yeni üye kaydı yaptıracağız.3 bine yakın yeni kayıt yaptırmış bir teşkilatsınız. AK Parti’nin şu anda 11 milyon 240 bin üyesi var, “Öncelikle üyelerimizi takip edeceğiz. İkinci olarak sandık kurulundaki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunları siz başlattınız, biz bu çalışmalara devam edeceğiz. Her gün sandık toplantılarında alacağımız oyları birer birer artırarak yolumuza devam edeceğiz.” Ne diyoruz? 50 artı 1. Ne demek bu? kazanacağız demektir.Her gün artı 1 kazanarak sandıklarımızda ve sandık kurullarımızda büyük bir gayretle çalışmalarımıza devam edeceğiz, inşallah oylarımızı en üst düzeye çıkaracağız.”

“Türkiye vesayet çabalarında başarılı oldu”

Ana sloganı Türkiye’nin Yüzyılı olan bir seçim kampanyası hazırladıklarını anlatan Kurtulmuş, çalışmalarını hem kurumlar hem de kamuoyu ile sürekli paylaşarak yollarına devam edeceklerini söyledi.

Sandık günü sandıkları koruyarak kendilerine ve diğer partilere verilen oyların hiçbirini heba etmeyeceklerini belirten Kurtulmuş, “Engel olacaklara fırsat vermeyecek bir çalışma yürüteceğiz. o sandığı bulmaktan.Yani kadın kollarımız,gençlik kollarımız ve ana kadememiz her sandıkta üyelerini belirleyip çalışmalarını sandık gününe devredecek.Devam edeceğiz,sandıkta oylama bitti,biz Olmazsa ilçe seçim kurulunun sonuçları kesinleşene kadar bu çabamızı sürdüreceğiz.” söz konusu.

Önemli bir seçime girdiklerini ve bu seçimin Türk Yüzyılının seçimi olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “Türkiye tam bağımsız bir Türkiye olarak yoluna yeni ve güçlü bir istikamette devam edecektir. Yollar, hızlı trenler, fabrikalar, gelişmeler. savunma sanayinde, Türkiye’nin insansız hava araçları… AK Parti bunu nasıl başardı derseniz, 20 yıldaki en büyük başarılarımızı iki ana noktada özetleyebiliriz ve en başa yazabiliriz.Türkiye’nin çok partili siyasetindeki çalışmaları kaydedin. Rahmetli Menderes, merhum Özal, merhum Erbakan ve süresi içinde yapılan tüm hizmetlerde siyasi çizgimiz bunu başarmıştır.Bunun için Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarına nasip olmuştur.Başarılar. Türkiye vesayeti ile mücadelede kazandı, çünkü başarılı oldu, Türkiye top yapabildi, uçak imha edebildi, öne geçti, milli savunma sanayinde üstün geldi, ortak oldu. Dünyadaki birçok ülke ile rekabet edebilecek bir ürün.” ifadeleri kullandı.

Kurtulmuş, Türkiye’nin 1930’larda Vecihi Hürkuş’un yardımıyla kendi milli uçağını, 1940’larda Nuri Demirağ’ın yardımıyla kendi uçağını yaptığını söyleyerek, şunları kaydetti:

“Ama ne yazık ki o dönemde Türkiye’nin vesayet merkezleri buna izin vermedi ve bu projelerin hepsi başarısız oldu. 1970’lerin sonunda Türkiye gerçek İtalyanlarla birlikte kendi yerli uçağını yapmak üzereyken, Türkiye’nin vesayet merkezleri heyeti kaldırdı. telgraf emriyle masadan imza atacaktı.1960’larda türkiye’nin arabasını yıllar başında yaptı ama vesayet merkezleri buna izin vermedi.büyük millet bahçesinde devrim niteliğindeki arabaları yapan bütün mühendisler Türkiye Meclisi arabaya bindi ama maalesef bir gece önde giden arabanın benzin deposu delindiği için sabaha kadar benzin döküldü ve orada çalışan motor çalışmıyormuş gibi gösterildi.Projeye hakaret edildi. .Ama çok şükür Türkiye’nin yerli otomobilini biz yaptık.Attık aslında biz yaptık ama yaptırmadılar.Şu anda Kızıl Elma’dan yapılan drone, hava uçağı sınıfında dünyanın bir ilki. Tanrıya şükür, AK Parti iktidarının en büyük başarısı diğer başarıları arasındadır. Önünü açan bu vesayet merkezleri yırtılıyor. Artık bu ülkede milletten başka insan planında söz sahibi bir güç yoktur ve hiçbir güce itibar edilmez. Şimdi çok net söylüyoruz; Milletin insani anlamdaki gücünden başka ne içeride ne de dışarıda hiçbir gücü tanımıyor, tanımıyor ve işkenceden izin almıyoruz. İkincisi özgüven inşasıdır. Anadolu’da gittiğim şehirlerdeki laboratuvarlarda bulunan gençlere sordum ‘Gençler bugün Türkiye’nin uzay üssünde çalışacak mısınız? Henüz tek bir genç bana söylemedi, arkadaşa ne denir ya da ne? Türkiye’de uzay üssü var mı orada çalışırız demedi. Çünkü 12-13 yaşlarındaki o Türk gençleri biliyorlar ki, Türkiye yakında uzay çalışmalarında ileri gidecek, Türkiye’nin de bir uzay üssü olacak, çocuklarımız orada dünyadaki akranlarına bile ulaşacak. Milletimizin küçük evlatlarının mazereti yoktur, muazzam bir özgüvenle yollarına devam ederler. Dünyadaki her şeyden daha iyisini yapabilen çok yetenekli gençlerimiz var.”

Saraçhane Meydanı’nda yaptıkları mitingle millete neden aday gösteremediklerini açıkça gösterdiler.”

AK Parti’nin Türkiye’de özellikle yaz aylarından itibaren her kamuoyu yoklamasında adım adım yükseldiğini anlatan Kurtulmuş, AK Parti’nin güçlendiğini ve daha kararlı yürüdüğünü söyledi.

Karşı taraftaki ittifakın her geçen gün daha da tereddüt ettiğini belirten Kurtulmuş, “Bunun için milletimiz ‘Şunu yaparsa Tayyip Erdoğan yapar, bu sorunları bir daha çözerse AK Parti’ diyor. çözecek, halk ittifakı çözecek.’ Karşı taraftaki altı arzulu tablonun sorunu ortak aday çıkaramamak, ortak fikir etrafında birleşememek.Burada iki hafta önce mecliste UYGUN Partisi’nden bazı milletvekilleri lehte oy kullanmıştı. HDP milletvekilinin çıkarılması, milletvekili katılmadı ama katılmadı, katılanlar da ‘hayır’ oyu verdi.Libya yasa tasarısında biri ‘evet’ dedi, obur ‘hayır’ dedi. Rastgele bir konuyu ele alınca , bunların hiçbir ortak noktası yok, nasıl yapacaksınız, dilekler, ‘Neden aday göstermiyorlar, yıpranır, yıpranır, iyi ki kardeşim Tayyip Erdoğan elli yıldır var, Türkiye’yi yönetiyor. 20 yıl boyunca eskimez ve adayınız iki gün içinde eskir.” Meğer artık meselenin adayın yıpratılması değil kime aday dersek diğerlerinin bir şekilde ortalığı karıştıracağını anlamış bulunuyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Saraçhane Meydanı’nda yaptığı açıklamada bu durumun ortaya çıktığının altını çizen Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Saraçhane Meydanı’nda farklı fikirler ve farklı yönleri ortaya çıktı. Siyasi parti olarak, siyasi hareket olarak eşit ırktan yanayız. Mahkemelerin siyasete yön vermesine asla izin vermiyoruz, mahkemelerin yargılanmasına asla izin vermiyoruz. Siyaset mühendisliği olarak kullanılmasına razı değiliz.Dolayısıyla devam eden bir çatışma var.Mahkeme süreci varken Saraçhane Meydanı’nda miting yaparak neden aday gösteremediklerini millete çok net bir şekilde gösterdiler. dergi durmuyorum. Ancak oradaki görüntüler karşılıklı olarak birbirini rahatsız etti ve dün gece itibariyle mecliste bulunan altılı masanın iki ortağı baş başa görüşme ihtiyacı hissetti. Allah korusun, ne konuştukları bizi ilgilendirmez. Otururlar, toplanabilirler vb. Ancak 6 masa, 6 artı masa derdik ya da dünkü görüşmeden sonra tabloyu şöyle tanımlamamız gerekiyor sanırım. Bu masa 2+4 masa oldu 2 ortak var gerisi detay oldu. O masada hangi kararı aldığını, nasıl davrandığını, kimi aday gösterdiğini vs bilemiyoruz. Ama şimdi o kadar çok görünüyor ki muhtemelen birden fazla aday çıkacak. Bu onların kendi işi. Rakiplerimize ders verecek, öğüt verecek durumda değiliz. Kimin aday olacağını, kim olacağını belirleyecek durumda değiliz, bu bizim hakkımız değil, haddimiz de değil. Ama bunu beklemek bizim de milletimizin de beklentisidir. Milletin karşısına hangi programla çıkacaksınız? Milletin gözü önünde ne yapacaksın? ekonomi kalk ve programı anlat. Türkiye’nin dış politikası hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kalk ve söyle bana. Türkiye’nin mavi vatanı hakkındaki görüşleriniz nelerdir? söyle bana. Türkiye’nin terörle mücadele çabalarında hangi ortak fikirle hareket edeceksiniz? anlat onlara. Hiçbirine haber vermeden, bu mahkeme kararıyla bulduklarını sandıkları bir rüzgara yaslanmak niyetiyle siyasi dergilerin konusu oldular. 2 artı 4 artı ne kadar olursa olsun bizim bu masaya teklifimiz siyaset alanıdır, ciddiyet işidir, kararlılık işidir. Siyaset millete ne yapacağını net bir şekilde anlatmak, milletten oy ve desteğini almaktır.”

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, görüşmenin hayırlı olmasını diledi. söz konusu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı da 2023’ün bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Kurtulmuş, konuşmaların ardından katılımcılarla toplu fotoğraf çektirdi.

Toplantıya Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ve çok sayıda partili katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler