Haber

‘Kurtuluş Kadınları’ Ayvalık’ta ayakta alkışlandı

BALIKESİR (İGFA) –Ayvalık Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yılı dolayısıyla düzenlediği ‘Cumhuriyetin Yüzü Ayvalık’ta’ etkinlikleri kapsamında İzmirli Tiyatro Ofisi grubunun sahnelediği oyun tiyatroseverlerle buluştu.

Vural Sinema Nejat Uygur Sahnesi’nde sahnelenen tek kişilik oyunda, muhteşem müzik ve görseller eşliğinde, Kurtuluş Savaşı’nın kadın kahramanları; Kara Fatma, Nezahat Onbaşı, Gördesli Makbule, Halide Edip Adıvar, Halime Çavuş, Şerife Bacı, Tayyar Rahmiye, Çete Ayşe Efe’nin fedakarlık hikayelerini anlatan başarılı oyuncu Ecem Yüksel, dizideki performansıyla izleyenlerden tam not aldı. sahne.

Birgül Yeşiloğlu Güler’in yazdığı ve yönetmenliğini eşi Metin Güler’in üstlendiği oyun, görsel efektleri ve duygusal anlatımıyla izleyenleri zaman zaman gözyaşlarına boğdu. Ecem Yüksel’in Kurtuluş Savaşı’nın kadın kahramanları için söylediği sözler: “Sizce bu kahramanlar öldü mü?” Şeklindeki soruyla sona eren oyun, izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

İzleyiciler arasında Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Ali Jale, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, Kültür İşleri Müdürü Ayşe Urul, Belediye Kültür İşleri Koordinatörü Erkan Cılak ve Ayvalık Belediyesi Basın Danışmanı Işık Teoman da izledi. Oyunun ardından Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Ali Jale, oyuncu Ecem Yüksel’i ve tiyatro ekibini tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu