Haber

Antalya’da Sıcak Havanın Keyfini Çıkarmak: Dün Savaş Alanına Dönüşen Sahilde Bugün Renkli Görüntüler

– Dün savaş alanına dönen Antalya’da sahilde bugün sıcak havanın tadını çıkarıyor

Dünyaca ünlü plaja gelenler, yarı harap durumdaki plajdan denize girerek sıcak havada güneşlendi.

ANTALYA – Antalya’da dün şiddetli yağışın etkisiyle savaş alanına dönen dünyaca ünlü Konyaaltı sahil şeridi, bugün sıcak havanın etkisiyle turist ve vatandaşların akınına uğradı. Kayalıklardan denize atlayıp kürek çekenler renkli görüntüler oluşturdu. Varyant seyir terası ise yasak olmasına rağmen adrenalin tutkunu yamaç paraşütçülerinin uğrak noktası olmaya devam etti.

Antalya’da dün etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına, dünyaca ünlü Konyaaltı sahilini savaş alanına çevirmişti. Bugün havanın sıcak ve güneşli olmasıyla birlikte yerli ve yabancı vatandaşlar Konyaaltı Sahili’ne gelerek sıcak havanın tadını çıkardı. Öğle saatlerinde hava sıcaklığının 19 derece, deniz suyu sıcaklığının ise 20 derece olduğu kentte vatandaşlar denize girerek güneşlendi. Bazı turistler dün dalgaların yıktığı cankurtaran kulelerinin yanında güneşleniyor. Denizde kürek sörfçüleri de rengarenk manzaralar oluşturuyor. Bazı tatilciler sıcak sahilde kitap okuyarak geçirdikleri zamanı değerlendirdiler.

Öte yandan varyant seyir terası, yasaklara rağmen adrenalin tutkunu yamaç paraşütçülerinin uğrak noktası olmaya devam etti. Ayrıca uçurumların dibindeki kayalıklardan denize atlayanlar da dikkat çekti.

“Bugün yağmur yağdığını görürsün, ertesi gün sel görürsün”

Konyaaltı sahiline gelen vatandaşlardan Cengiz Başsoy, “Antalya’nın genel özelliği bu. Bugün yağmur yağar, ertesi gün sel olur. Ama biz şunu biliyoruz, artık buradayız. Çekirdek var, çay kahve var, güneşin tadını çıkarıyoruz. Denize girmedik. Ama onun zamanı var” dedi.

besikduzu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu