Teknoloji

Konular Tüm Cazibesini Kaybediyor: Kaydolan 10 Kişiden 7’si Hemen Uygulamaya Geri Dönmedi!

Elon Musk’ın kullanıcılardan nefret eden ani kararları ve sınırlamalarından sıkıldıysanız, umut edebilirsiniz. Konulara GeçişEğer öyleyse, size kötü bir haberimiz var:

50 milyon kişinin Instagram hesabı ile giriş yaptığı platform, yüksek hızdakaybetmeye devam ediyor.

7 Temmuz 2023’te Threads rekorlar kırarak 50 milyon kullanıcıya ulaştı. 13 milyon aktif kullanıcısı var:

Ayrıca bu durumun kullanıcılar tarafından da yaşandığını belirtelim. Çünkü platform şu anda markalar veya sayfalarla dolu. paylaşım havuzunageri viteste.

Instagram giriş kolaylığı sağlasa da bu düşüş Meta’yı bir an önce benzer özellikleri Twitter’a ekleme baskısı altına soktu:

Kullanıcı etkileşimindeki düşüşün en büyük nedenlerinden biri, Twitter’daki bağlayıcı özelliklerin artık Konular’da bulunmamasıdır.

Örneğin, bir gündem akışıveya   Twitter’ın herhangi bir ifadeyi arayarak ilgili gönderileri bulmak için rol aldığı fırsatlar, Konular’da mevcut değildir. Uygulama, şimdilik Instagram’ın yazılı sürümünün ötesine geçemiyor.

Threads’i geliştiren Instagram grubu, uygulamanın yeni özellikler kazanacağını her fırsatta duyursa da platformun elindeki en güçlü kozu Elon Musk’ın hataları:

temmuzun başında Twitter Blue abonesi olarak ücret ödemeyen kullanıcılar Tweet izlemeye son veren Musk; her an daha büyük kitlesel göçlere neden olabilecek kararlar alabilir.

Şu sıralar prestijini koruyan Threads’in diğer Twitter alternatiflerinden farklı olmayan bir senaryo yaşaması şaşırtıcı değil. Twitter’ın kurucusu ve platformu Elon Musk’a satan Jack Dorsey’in yeni uygulaması BlueSky oldukça karmaşık ve halen davet yöntemiyle kullanıcı kazanıyor. Mastodon iseniz, çoğunluk için karmaşık bir arayüze sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu